o nas

Historia Arctic Trucks

Początki Arctic Trucks sięgają do roku 1990, kiedy Toyota w Islandii zaczęła modyfikować lekkie samochody użytkowe z napędem 4×4 i sportowe samochody użytkowe. Firma Arctic Trucks przez lata przebyła długą drogę, zbierając każdego dnia cenną wiedzę, którą dało nam znane na całym świecie doświadczenie w dziedzinie modyfikacji w autach z napędem na 4 koła. Mamy wielki szacunek dla natury i zachęcamy naszych klientów do traktowania jej łagodnie i unikania podróżowania w jakimkolwiek terenie, który mógłby zostać uszkodzony przez pojazdy.

Pojazdy Arctic Trucks są modyfikowane w celu spełnienia rygorystycznych wymagań w najtrudniejszych możliwych warunkach, bez żadnych kompromisów w wymaganiach dotyczących wyglądu i właściwości jazdy. Nasi pracownicy z wieloletnim doświadczeniem w modyfikacji różnych pojazdów 4×4 są absolutnie najlepszymi ludźmi w branży.

Samochody wykazały swoje cechy w najtrudniejszych warunkach jazdy po terenie, gdzie do tej pory nie wjeżdżały jakiekolwiek inne pojazdy. Auta po modyfikacji mają wszystkie udogodnienia i właściwości jezdne, jakich oczekuje się w nowoczesnych samochodach, ale także mają szczególną zaletę:

Są w stanie dotrzeć tam, gdzie inni nie mają odwagi lub po prostu nie odważą się nawet o tym marzyć!

Doświadczenie

Przez ponad 25 lat Islandczycy modyfikują pojazdy, aby poprawić ich wyniki na trudnym terenie w surowym klimacie, gdzie drogi są często niebezpieczne, trudne, a nawet groźne. Najsilniejszą motywacją jest chęć cieszenia się przyrodą Islandii w zimie, jak i latem. Innym czynnikiem jest zapotrzebowanie firm użyteczności publicznej i możliwość dotarcia z jednego miejsca do drugiego w trudnych warunkach.

Od początku Arctic Trucks koncentruje się głównie na dwóch grupach klientów:

  • pierwsza grupa składa się z osób zainteresowanych podróżami w nieznanych terenach, ludzi szukających bardziej wszechstronnego użytku i bardziej komfortowego oraz bezpiecznego sposobu podróżowania
     
  • druga grupa składa się z firm i organizacji użyteczności publicznej, takie jak firmy telekomunikacyjne i energetyczne oraz oddziały ratunkowe, wymagające mocnych pojazdów, na których mogą polegać

Dziś pracownicy Arctic Trucks posiadający wieloletnie doświadczenie  w konwersji różnych pojazdów 4×4 są absolutnie najlepsi w branży. Personel techniczny w Arctic Trucks przez lata rozwinął każdy szczegół w procesie modyfikacji w celu podniesienia bezpieczeństwa i właściwości jazdy.

Wyprawy

Arctic Trucks brał udział w trzech dużych projektach wyprawy poza Islandią. Pierwszą z nich była wyprawa na Antarktydę organizowana przez szwedzki Polar Institute we współpracy ze Szwecją, Norwegią i Finlandią w roku 1997/1998.

Na wiosnę 1999 roku Arctic Trucks wziął udział w wyprawie wzdłuż pokrywy lodowej Grenlandii, gdzie uczestnicy podążali śladami Fridtjov Nansena – pierwszego człowieka w historii, który przekroczył pokrywę lodową Grenlandii.

Najnowszym projektem Arctic Trucks była wyprawa z show telewizyjnym Top Gear emitowanym przez BBC, Toyotą GB i Polar Challenge – do Bieguna Północnego magnetycznego.

Wszystkie te podróże były wyjątkowe, ponieważ po raz pierwszy samochody były używane w tych regionach. Wyprawy mają ogromne znaczenie dla Arctic Trucks – jest to wyjątkowa okazja do wypróbowania pojazdów w najgorszych z możliwych warunkach.

Badania i rozwój

W oparciu o doświadczenia zdobyte podczas uczestnictwa w wyprawach, jesteśmy w stanie zwiększyć nasz poziom wiedzy i jednocześnie jakość ogólną naszej pracy przy modyfikacji.

Większe rynki i surowsze przepisy wymagają bardziej szczegółowego projektu i testowania. Włożyliśmy wiele pracy, aby nasze modyfikacje były zatwierdzone przez europejskie przepisy. Uzyskanie homologacji na modyfikację otworzyło nam nowe możliwości na rynku europejskim.

W roku 1999 Arctic Trucks rozszerzyła swoją działalność na Norwegię we współpracy z norweskim dystrybutorem Toyota. Wymagało to nieco innego określenia i nowego rodzaju wymagań technicznych niż w Islandii. Działania w Norwegii bardzo szybko rozszerzyły się na wiele marek samochodów.

W 2007 roku Arctic Trucks rozszerzyło działalność na Rygę na Łotwie.

Na początku 2014 roku został otwarty nowy oddział – Arctic Trucks Poland z siedzibą w Sokółce. Przy współpracy z Toyotą Motor Poland zmodyfikowane auta są dostarczane do wszystkich salonów Toyoty w Polsce.

Adres

Godziny otwarcia

Copyright 2023 © Arctic Trucks Poland powered by STEELER.

Scroll to Top